Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Курс України на ЄС і НАТО схвалив Конституційний суд

Автор:

|

Листопад 22, 2018

|

Рубрика:

Курс України на ЄС і НАТО схвалив Конституційний суд

Про це у четвер, 22 листопада, повідомляє агенція «Укрінформ». Як зазначається, у високій інстанції отримано «позитивний висновок у справі за конституційним зверненням Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України, які передбачають встановлення стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства у ЄС і НАТО». Раніше представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що Конституційний суд визнав конституційним проект змін щодо закріплення в Основному законі України курсу на вступ до ЄС і НАТО.

Нагадаємо, що 3 вересня у парламенті був зареєстрований президентський проект закону № 9037 «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)». Зокрема, пропонується вже у преамбулі Конституції встановити, що Верховна Рада України, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, приймає цю Конституцію – Основний закон України. Водночас пропонується виключити з тексту Конституції пункт про використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань.

Згодом у четвер стало відомо, що Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції, який закріплює прагнення України до повноцінного членства у Євросоюзі та НАТО.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply