Новини для українців всього свту

Saturday, Mar. 6, 2021

Куди поділися Володимири Леніни

Автор:

|

Серпень 14, 2017

|

Рубрика:

Куди поділися Володимири Леніни

Західна інформаційна корпорація (ЗІК) оприлюднила 14 серпня витяги з дослідження про долю пам’ятників так званому «вождеві світового пролетаріату», демонтованих в Україні у процесі декомунізації. Швейцарський фотограф Нільс Аккерман та французький журналіст Себастьян Гобер вирішили дізнатись, куди зникли пам’ятники Володимиру Леніну. І не раз виявляли їх у неочікуваних місцях.

У Чернігівській області письменник і режисер Леонід Кантер відніс голову скульптури в ліс, щоб вона заросла бур’яном. Жест символічний – природа перемагає комуністичного лідера. В одному з сіл Київської області місцева громада вирішила підійти до справи прагматично і оголосила про намір продати знесений пам’ятник. Гроші повинні були піти на ремонт дитсадка. Але покупець так і не знайшовся. Ще, на думку іноземних журналістів, ленінопад допоміг більше дізнатися про українців. Хтось вважає руйнування пам’ятників актом вандалізму, інші – довгоочікуваним прощанням з комуністичним минулим.

Фотографії та розповіді місцевих мешканців автори дослідження нещодавно видали у вигляді фотоальбому. Назвали його «У пошуках Леніна» (Looking for Lenin). Тексти подано англійською та французькою мовами.

За даними Українського інституту національної пам’яті, під час декомунізації в Україні демонтували 1320 пам’ятників Володимиру Леніну.

Світлина: в Одесі художник Олександр Мілов перетворив пам’ятник творцеві більшовизму на героя Зоряних воєн Дарта Вейдера.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply