Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Ксенія Собчак вимагає звільнити політв’язнів

Автор:

|

Березень 20, 2018

|

Рубрика:

Ксенія Собчак вимагає звільнити політв’язнів

Інтернет-газета «Українська правда» у вівторок, 20 березня, пише про шанс вийти на волю для двох незаконно засуджених у Росії українців. Політтехнолог Марина Литвинович повідомила у мережі Facebook, що популярна тележурналістка Ксенія Собчак, яка минулої неділі зайняла четверте місце на президентських виборах у Росіії, зустрілася з Володимиром Путіним.

«Головний сенс зустрічі був у тому, щоб передати йому список політичних в’язнів і висловити вимогу їх звільнити (амністія, помилування)», – написала Марина Литвинович, яка є довіреною особою Ксенії Собчак, і додала, що є деяка надія. Чи означає це якусь почуту від чинного російського лідера обіцянку, невідомо. Але оприлюднено сам перелік, до якого внесено 16 в’язнів. У їх числі є й два українці. Це Олег Сенцов та Олександр Кальченко.

Нагадаємо, що обидва були затримані працівниками російських спецслужб у Криму ще у травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму, а Олександра Кольченка – до 10 років колонії. Засуджені свою провину не визнали. Міжнародні організації вважають, що справу проти українських політв’язнів сфабриковано і вимагають їх звільнити їх. Влада Росії наразі на це не реагує.

Світлина: Олег Сенцов та Олександр Кольченко під час неправедного суду.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply