Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 11, 2021

Кримські фантазії французьких політиків

Автор:

|

Квітень 20, 2017

|

Рубрика:

Кримські фантазії французьких політиків

У середу, 20 квітня, агенція «УНІАН» з посиланням на щоденну французьку газету Le Figaro, розповіла про доволі дивні уявлення кандидата у президенти Франції Франсуа Фійон щодо сучасних геополітичних реалій. Оцінюючи ситуацію в Криму, він заявив: «Ми повинні поважати два фундаментальних і суперечливих принципи: повага до кордонів і міжнародного права і право на самовизначення». А потім додав, що майбутнє Криму має залежати від рішення конференції ООН. Однак, за його словами, історично, лінгвістично та культурно Крим є російською територією. Тому «марно наполягати на тому, щоб Росія пішла з Криму, цього ніколи не станеться», – вважає Франсуа Фійон.

Усі ці невідомо ким і чим навіяні хибні уявлення не важко спростувати. Перш за все, чому Організація Об’єднаних Націй раптом повинна втручатися у внутрішні справи суверенних держав й відчужувати частини їх територій на користь інших країн? Але якщо вже на те пішло, то краще почати з Нормандії, за яку стільки крові пролили англійці! Твердження, що лінгвістично, культурно, а особливо – історично Крим є російською територією є або демонстрацією невігластва, або ретрансляцією російської пропагандистської побрехеньки. І нарешті щодо права націй на самовизначення. Про яку націю тут йдеться? Очевидно, не про кримських татар. А про російську краще помовчати, бо росіяни мають свою державу у міжнародно визнаних кордонах. От тільки що вони шукають за ними?

Втім, Франсуа Фійон поміж нинішніх кандидатів у президенти Франції не один такий. Його конкурентка ультра-права Марін Ле Пен не раз твердила, що вважає півострів Крим – російською територією.

Світлина: Володимир Путін і Франсуа Фійон.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply