Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Кримінальне провадження щодо червоних прапорів

Автор:

|

Лютий 26, 2018

|

Рубрика:

Кримінальне провадження щодо червоних прапорів

Його відкрито у місті Кривому Розі, повідомляє 26 лютого інтернет-видання «Радіо Свобода» з посиланням на офіційну інформацію міської поліції. Йдеться тут про частину 1 статті 436-1 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного тоталітарних режимів).

Інцидент, що спричинив таке реагування, стався у Кривому Розі ще 22 лютого. У цей день урочисто відзначали 74-ту річницю визволення міста від німецьких окупантів. І під час параду військовослужбовці Національної гвардії України продефілювали з червоними прапорами, на яких було зображено емблеми з серпом і молотом та написи російською мовою «За нашу советскую родину!» Ця подія викликала масове обурення у соціальних мережах, яке своєю активністю значно перевищувало реагування з боку органів влади. І аж нарешті справу почали розслідувати.

Організатори виправдовували свій вчинок тим, що нацгвардійці несли оригінали бойових прапорів – музейні експонати, які не підпадають під дію законів «про декомунізацію». Тепер у цьому будуть розбиратися офіційно.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply