Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Кронпринц Саудівської Аравії потрапив під підозру

Автор:

|

Листопад 17, 2018

|

Рубрика:

Кронпринц Саудівської Аравії потрапив під підозру

Зазначимо, під дуже серйозну. Як повідомляють у суботу, 17  листопада, провідні новинарні портали світу, Центральне розвідувальне управління США (ЦРУ) вважає, що замовником вбивства оглядача газети «The Washington Post» Джамаля Хашоґджі був наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман Аль Сауд.

Поміж низки інших фактів, увагу спецслужби привернула телефонна розмова, в якій брат кронпринца вмовляє Джамаля Хашоґджі прийти за документами в Саудівське консульство у Стамбулі, запевняючи, що там безпечно. За даними ЦРУ, Халід бен Салман, який обіймає посаду посла Саудівської Аравії в США, подзвонив журналісту за вказівкою свого брата Мухаммеда. У той же час невідомо, чи знав він сам, телефонуючи, про підготовку замаху.

Раніше стали відомі ще кілька доказів, які вказують на Мухаммеда бен Салмана. Як пише газета «The New York Times», один з членів групи, яка вбила Джамаля Хашоґджі, незабаром після злочину сказав своєму начальнику телефоном, що той може повідомити «шефу» про результат. Американські спецслужби вважають, що під «шефом» мається на увазі кронпринц, хоча його й небуло названо по імені.

Нагадаємо, що 59-річний журналіст Джамаль Хашоґджі зник 2 жовтня після того, як увійшов у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі, щоб оформити документи, необхідні для вступу в шлюб з громадянкою Туреччини. Саудівська Аравія визнала факт його вбивства, але заперечує зв’язок цього злочину з наслідним принцом.

Світлина Reuters.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply