Новини для українців всього свту

Sunday, Apr. 18, 2021

Кремль провокує сутички на релігійному ґрунті

Автор:

|

Листопад 24, 2018

|

Рубрика:

Кремль провокує сутички на релігійному ґрунті

Очільник юридичного відділу Української Православної Церкви Московського Патріархату (УПЦ МП) протоієрей Олександр Бахов в суботу, 24 листопада написав у мережі Facebook, що рішення Міністерства юстиції України про скасування державної реєстрації права користування спорудами Свято-Успенської Почаївської лаври не позбавляє чинний там чоловічий монастир права ними користуватися. Це, вочевидь, свідчить про відмову виконати прийняте на державному рівні рішення.

Напередодні комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації, задовольнивши скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, скасувала «незаконну перереєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври».

Свято-Успенська Почаївська лавра – найбільший православний храмовий комплекс і монастир Західної України. Рішення про її передачу юридичній особі, підконтрольній УПЦ МП, було прийнято в 2003 році під час прем’єрства Віктора Януковича. Після Майдану 2014 року ця лавра користується в Україні славою «оплоту “русского міра” в Західній Україні».

Тим часом, як пише у суботу інтернет-видання «Deutsche Welle», заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської Православної Церкви протоієрей Микола Балашов вже заявив про «підготовку масштабного тиску» на УПЦ МП, хоча підстав для такого твердження немає.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply