Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Кремль не зміг вплинути на вибори у Конго

Автор:

|

Січень 10, 2019

|

Рубрика:

Кремль не зміг вплинути на вибори у Конго

У Демократичній Республіці Конго (колишній Заїр) національна виборча комісія у четвер, 10 січня, оголосила переможцем президентських виборів опозиційного кандидата Фелікса Чісекеді. За нього проголосували 38,57 відсотка виборців. Друге місце дісталося також представнику опозиції Мартену Файулу (34,8 відсотка). Кандидат від чинної наразі влади зайняв лише третє місце, незважаючи на підтримку з Москви.

Президент Демократичної Республіки Конго (ДРК) Джозеф Кабіла, чия остання каденція добігає кінця, правив країною 18 років. Закон забороняв йому брати участь у чергових виборах. Відтак, він хотів бачити своїм наступником кандидата від правлячої партії, колишнього міністра внутрішніх справ Еммануеля Рамазані Шадарі, але той відчутно відстав від двох основних своїх суперників.

У листопаді 2018 року агенція Bloomberg оприлюднила розслідування про участь у виборах у ДРК структур російського бізнесмена Євгена Пригожина. Як стверджувалося в розслідуванні, Москва підтримувала на виборах кандидата від влади. Як бачимо, йому це не допомогло.

Світлина AFP: Фелікс Чісекеді.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply