Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Кремль каже неправду про керченський інцидент

Автор:

|

Грудень 02, 2018

|

Рубрика:

Кремль каже неправду про керченський інцидент

Як повідомляє у неділю, 2  грудня, «Радіо Свобода», дослідницька група Bellingcat вважає, що тиждень тому українські кораблі були атаковані та обстріляні росіянами у міжнародних водах. Журналісти-розслідувачі базують свої висновки на фотографіях та відеозйомках наслідків конфлікту в районі Керченської протоки.

Це дало можливість отримати дані про місцезнаходження українських кораблів під час російської атаки і встановити, що артилерійський катер «Бердянськ» Військово-Морських Сил України знаходився «у 22,72 кілометра від берега Криму і більш ніж в 500 метрах за межами заявлених Росією територіальних вод».

Крім цього, проаналізувавши кульові отвори на «Бердянську», група Bellingcat дійшла висновку, що «російські війська стріляли не для того, щоб вивести з ладу судно, а для того, щоб завдати шкоди безпосередньо екіпажу». У розслідуванні також сказано, що російський прикордонний корабель «Дон» таранив український буксир «Яни Капу» не менше чотирьох разів. Про це свідчить відеозапис і характер пошкоджень.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонники біля берегів анексованого Криму протаранили, обстріляли, а потім захопили три українські військові кораблі. Російська сторона оголосила, що вони порушили державний кордон Росії. Пізніше російський суд заарештував 24 українських моряка на два місяці за звинуваченням в незаконному перетині кордону. Їм загрожує до шести років позбавлення волі. Лідери західних країн вимагають від Росії негайного звільнення полонених.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply