Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 13, 2021

Козацька пісня відучора під охороною

Автор:

|

Листопад 30, 2016

|

Рубрика:

Козацька пісня відучора під охороною

1130___02-2

Цій темі інтернет-портали України 30 листопада надають підвищеної уваги. Адже напередодні ввечері стало відомо, що Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) взяла під охорону козацькі пісні Дніпропетровської області. Їх внесено у перелік елементів нематеріальної культурної спадщини, які потребують негайної охорони. Традиція виконання цих давніх пісень ще підтримується, однак є реальна загроза, що інтерес до них почне згасати. Впродовж кількох століть молодші у сім’ях вчилися у старших, були звичаї колективного проведення дозвілля у селах. Нині молодь перебуває у принципово іншому інформаційному середовищі. Тому зв’язок поколінь у царині народної культури може бути втрачений.

Експерти ЮНЕСКО встановили, що козацькі пісні Дніпропетровщини виконують ансамблі «Богуславочка», «Криниця», «Первоцвіт». Співаються їх у козацьких громадах краю. Тематично ці пісні присвячено героїзму та горю воєн, душевним переживанням захисників Вітчизни. А є й такі, що веселять і піднімають настрій, несучи у собі особливий, часто «перчений» козацький гумор.

Окрім козацьких пісень України, до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО цього разу внесли керамічну традицію Португалії і танці Уганди.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply