Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Косово хоче мати власну армію

Автор:

|

Грудень 14, 2018

|

Рубрика:

Косово хоче мати власну армію

Парламент частково визнаної республіки у п’ятницю, 14  грудня, прийняв три закони, які є кроками до створення регулярної армії. Як ухвалено, протягом 10 років Косовські сили безпеки (Kosovo Security Force, KSF) повинні бути трансформовані у збройні сили. При цьому чисельність військовослужбовців  збільшиться до 5 000.

Рішення про створення косовської армії викликало обурення у сусідній Сербії. Белград вважає, що воно загрожує існуванню стотисячної сербської меншини в переважно албанського Косово. Багато мешканців півночі краю, де компактного проживають серби, 14 грудня вивісили сербські прапори, висловлюючи таким чином протест проти результату голосування про косовську армію.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ напередодні розкритикував заплановане голосування косовського парламенту, заявивши, що воно проводиться в невідповідний момент. Вже після голосування в альянсі заявили про намір переглянути обсяг підтримки KSF. У свою чергу США і Великобританія підтримали намір Приштини створити власну армію.

Світлина: Косовські сили безпеки.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply