Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Король Малайзії зрікся престолу

Автор:

|

Січень 06, 2019

|

Рубрика:

Король Малайзії зрікся престолу

Про рішення Мухаммада V офіційно заявив у неділю, 6 січня, королівський палац. Причини зречення не називаються. Проте сказано, що рішення вступило в силу негайно. Колишній король має намір повернутися в штат Келантан, султаном якого він є.

Державний лад Малайзії – конституційна монархія. Посада короля виборна. Глава держави обирається з числа правителів (султанів) дев’яти штатів, що утворюють федерацію. Султан штату Келантан був обраний королем в грудні 2016 року на п’ятирічний термін. Це перший випадок зречення короля з моменту отримання країною незалежності в 1957 році.

Чутки про можливість такого зречення з’явилися в останні тижні. Торік у листопаді Мухаммад V відсторонився від влади з медичних міркувань і практично не виконував своїх обов’язків. ЗМІ повідомляли, що 22 листопада 49-річний Мухаммад V одружився з 25-річною російською моделлю Оксаною Воєводіною, яка перемогла в 2015 році на конкурсі краси «Міс Москва». Весілля, як твердять, відбулося у підмосковній Барвисі, а сама Оксана Воєводіна навіть заздалегідь прийняла іслам і взяла мусульманське ім’я Рихана. Втім, влада Малайзії не підтвердила і не спростувала факт одруження короля.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply