Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Конституційний суд Молдови скасував рішення про розпуск парламенту

Автор:

|

Червень 15, 2019

|

Рубрика:

Конституційний суд Молдови скасував рішення про розпуск парламенту

Конституційний суд Молдови скасував ряд рішень від 7-9 червня, в тому числі про розпуск парламенту і дострокові вибори в країні, повідомляється на сайті суду.

«Фактична ситуація в Республіці Молдова, зокрема, оголошення про передачу влади уряду прем’єр-міністра Майї Санду і коаліції, сформованої в парламенті Республіки Молдова, послужило підставою для скасування», – йдеться в повідомленні суду.

Таким чином, парламент на чолі з Зінаїдою Гречаною набуває статусу конституційного. Це дозволяє відновити прийняті ним нормативні акти, а також акти, прийняті урядом країни на чолі з Майєю Санду. Президент Молдови Ігор Додон заявив, що це сталося за його запитом. Він сказав, що вітає рішення КС.

Вдень 14 червня уряд Демократичної партії Молдови і на чолі з політиком Павлом Філіпом оголосив про відставку. До цього протягом тижня в країні було двовладдя. При владі були уряд Філіпа і уряд з прем’єром Майєю Санду.

Після оголошення нового оішення КС прем’єр-міністр Молдови Майя Санду виступила з вимргрю про негайну відставку суддів Конституційного суду. В Facebook врна написала:

«Я закликаю суддів КС негайно подати у відставку, якщо у них залишилося хоч трохи честі і поваги до Конституції Республіки Молдова та громадян цієї країни», – написала Санду. А також підкреслила, що «Конституційний суд зобов’язаний приймати рішення відповідно до положень Конституції, а не на основі рішень політичних діячів».

На тлі цих подій пов’язані з Демпартією політики, в тому числі її голова Володимир Плахотнюк, увечері 14 червня покинули країну.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply