Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Компроміси з «але» від Анґели Меркель

Автор:

|

Травень 02, 2017

|

Рубрика:

Компроміси з «але» від Анґели Меркель

У вівторок, 2 травня, в Сочі відбулася зустріч федерального канцлера Німеччини з російським президентом. На спільній прес-конференції по завершенні перемовин Анґела Меркель заявила про необхідність компромісу у питанні виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей, але тут же наголосила, що Україна повинна отримати доступ до свого кордону.

Зі сказаного вимальовується така послідовність подій: Україна насамперед повинна отримати доступ до державного кордону, а вже потім мають бути досягнуті «болючі компроміси» щодо виборів у самопроголошених республіках Донбасу. Очільниця німецького уряду чітко вказала на те, що без виборів і запровадження легітимної влади у так званих «ДНР» і «ЛНР» не можуть проводитися прямі переговори з представниками цих регіонів, як на цьому наполягає Володимир Путін і російська сторона.

Отож, думки Берліна і Москви про конфлікт в Україні та події довкола нього відчутно різняться. Зокрема й щодо його причин. Переговорний процес у «нормандському форматі», ймовірно, не задовольняє всіх. Однак Анґела Меркель переконана – найголовніше, що цей діалог триває й допомагає уникати значно гіршого розвитку подій і подальшого загострення. Саме тому німецький лідер вважає недоцільним працювати над якимось новим договором замість Мінських угод. «Проблема в їх дотриманні, а не в самому договорі», – сказала пані федеральний канцлер. Але незрівнянно важливішими є ось ці її слова: «Ми не пошкодуємо зусиль для врегулювання цього конфлікту».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply