Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 29, 2023

Колишній посол розповів про «зелених чоловічків»

Автор:

|

Лютий 21, 2018

|

Рубрика:

Колишній посол розповів про «зелених чоловічків»

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко у середу, 21 лютого, давав свідчення в Оболонському районному суді Києва, де розглядають справу про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

Свідок без малого шість років пропрацював послом України у Російській Федерації (РФ). Він розповів про свою останню зустріч із заступником міністра закордонних справ Росії Григорієм Карасіним, що відбулася 8 березня 2014 року. Тоді в Криму вже перебували «зелені чоловічки». Володимир Єльченко прямо запитав: «Скажіть чесно, чи є ваші військові у Криму, чи нема?» Прямої відповіді почути не вдалося, як і заперечення, але у очах не важко було прочитати, що таки є! Врешті, тоді навіть з російських медіа стало зрозумілим, що в Криму почали з’являтися російські військові, окрім базованого там на постійній основі контингенту Чорноморського флоту. З цього приводу тодішній посол написав кілька запитів, але відповіді не отримав. Однак через свої канали у зовнішньополітичному відомстві Росії дізнався про, як мінімум, кілька десятків спецрейсів російської авіації в аеропорт Бельбек у Криму.

Стосовно звернення Віктора Януковича до президента РФ Володимира Путіна щодо введення військ в Україну, то Володимир Єльченко вважає – на засіданні Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року цей лист був потрібен для того, щоб легалізувати присутність російських військових на території України. Свідок також уточнив, що спершу представник Росії у Радбезі ООН демонстрував лист Віктора Януковича без підпису. Але згодом, на прохання секретаріату, з Росії оперативно надіслали фотокопію звернення з підписом.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply