Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Коли одного громадянства мало

Автор:

|

Жовтень 18, 2018

|

Рубрика:

Коли одного громадянства мало

Сейм Литовської Республіки у четвер, 18  жовтня, ухвалив провести референдум про розширення інституту подвійного громадянства у травні наступного року одночасно з президентськими виборами. Як пише інтернет-видання «Delfi», за таку постанову проголосували 66 депутатів, четверо утрималися.

Литовці, що мають право голосу, висловляться щодо зміни такої вимоги 12 статті Конституції: «Громадянство Литовської Республіки набувається за народженням і на інших підставах, передбачених конституційним законом. Громадянин Литовської Республіки за походженням, який набув громадянство держави, яка відповідає критеріям обраної Литвою європейської та трансатлантичної інтеграції, не втрачає громадянства Литовської Республіки. В інших випадках громадянин Литовської Республіки не може бути одночасно і громадянином іншої держави, за винятком передбачених конституційним законом випадків». Тобто зараз Конституція передбачає, що за винятком окремих передбачених законом випадків ніхто не може бути одночасно громадянином Литви й іншої держави.

Нагадаємо, що в Україні впродовж останнього часу, особливо після «паспортного скандалу» на Закарпатті, розгортається дискусія на цю ж тему. Відтак, сьогоднішнє рішення литовського Сейму додасть аргументів тим, хто ратує у нас за подвійне громадянство.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply