Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 26, 2021

Коли «ленінопад» дійде до американського Сіетла?

Автор:

|

Серпень 16, 2017

|

Рубрика:

Коли «ленінопад» дійде до американського Сіетла?

«Голос Америки» 16 серпня повідомляє, що у Сполучених Штатах почали знімати пам’ятники конфедератам. Такі рішення місцеві органи влади приймають під болісним враженням трагедії, що сталась у Шарлотсвіллі. Там під час акції білих націоналістів, які протестували проти зняття статуї конфедерата генерала Лі, загинула жінка з контр-заходу антифашистів.

Конфедеративні штати Америки – самопроголошена у 1861 році республіка з 11 південних штатів, які відокремилися з метою зберегти рабство. Перестала існувати в 1865 році внаслідок громадянської війни.

Процедура прощання з «конфедеративним» минулим дуже оперативно відбулася у Балтиморі, штат Меріленд. Після опівночі поліція разом з командою будівельників зняли статуї з п’єдесталів і відвезли за місто.

Однак паралельно виникла думка, що не лише пам’ятники героям-конфедератам повинні бути демонтовані. Наприклад, в американському місті Сіетлі все ще стоїть скульптура Володимира Леніна. Від початку встановлення цей пам’ятник викликав заперечення. Тепер на нього неодмінно звернуть належну увагу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply