Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Колективна заява на захист Олега Сенцова

Автор:

|

Серпень 13, 2018

|

Рубрика:

Колективна заява на захист Олега Сенцова

Вона оприлюднена у понеділок, 13 серпня, на сайті французької газети «Le Monde». Понад сто видатних творчих особистостей Франції і міністр культури Франсуа Ніссен закликали звільнити українського режисера Олега Сенцова, який продовжує голодування у російській колонії. Свою позицію вони виклали такими словами: «Не діяти, означає дати Олегу Сенцову померти, це буде відмова від наших принципів».

Зокрема, до заклику приєдналися французькі режисери Жан-Люк Годар та Бертран Таверньє, британський режисер Кен Лоуч, канадський сценарист Девід Кроненберг. Автори звернення вважають вирок Олегу Сенцову порушенням міжнародного права, основних прав і свобод людини, а також «атакою на свободу творчої думки». Вони відзначають, що український режисер «міститься у жахливих і нелюдських умовах», через голодування він вже втратив близько 30 кілограмів, його стан поступово погіршується.

Нагадаємо, що 10 серпня Президент Франції Еммануель Макрон у телефонній розмові закликав господаря Кремля Володимира Путіна «терміново знайти гуманітарне рішення» у ситуації з українським режисером.

Світлина: Еммануель Макрон.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply