Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Кінець московської анексії Української Церкви

Автор:

|

Жовтень 12, 2018

|

Рубрика:

Кінець московської анексії Української Церкви

Прес-центр Київської Патріархії у п’ятницю, 12  жовтня, оприлюднив заяву про прийняте напередодні рішення Священного Синоду Константинопольської Матері-Церкви та їхнє значення для Церкви в Україні. У документі зазначено, що таким чином відкрито шлях до підготовки Надзвичайного об’єднавчого Собору, завданням якого буде ухвала про церковну єдність, а також обрання Предстоятеля єдиної автокефальної Української Православної Церкви, який від її імені одержить Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію.

У заяві окремо наголошено: «Київський Патріархат з радістю сприймає усунення наслідків, до яких привела анексія Московським Патріархатом Київської Митрополії, здійснена у 1686 р. Вкотре було підтверджено, що Московський Патріархат не має канонічних прав щодо Православної Церкви в Україні та що Українська Православна Церква, як спадкоємиця давньої Київської Митрополії, не має підпорядкування Церкві Росії».

Втім, це аж ніяк не означає можливості якихось утисків Московського патріархату. «Російська православна церква в Україні буде рівноправно співіснувати з усіма іншими церквами і релігійними організаціями, як це гарантовано Конституцією і законами нашої держави і міжнародним правом», – сказано у заяві.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply