Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Керченська протока повинна отримати міжнародний статус

Автор:

|

Травень 28, 2019

|

Рубрика:

Керченська протока повинна отримати міжнародний статус

Україна має намір домогтися в міжнародному арбітражі чіткої фіксації статусу Керченської протоки як міжнародної. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль в ефірі “Радіо НВ”, повідомляє “Дзеркало тижня”.

“Дуже важливо забезпечити визначення статусу Керченської протоки як міжнародної протоки. Це зніме дуже багато питань, які дотепер існують, і правової невизначеності, питання спекуляцій Російської Федерації про статус Керченської протоки як внутрішньої протоки. Загалом вони у своїй внутрішній риториці дійшли до того , що тільки вони можуть контролювати судноплавство в Керченській протоці, тому для нас важливо зараз забезпечити подання наших інтересів саме в міжнародному арбітражі “, – розповіла Зеркаль.

Як повідомлялося, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі – “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” і повернути їх під юрисдикцію України, а також невідкладно звільнити 24 моряків і дозволити їм повернутися в Україну. За всі рішення голосували 19 суддів, проти був один – росіянин Колодкін.
Росія рішення Міжнародного трибуналу ООН не визнала.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply