Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Казахські урядовці говоритимуть казахською

Автор:

|

Лютий 27, 2018

|

Рубрика:

Казахські урядовці говоритимуть казахською

Як повідомляє агенція Reuters, у вівторок, 27 лютого,  Уряд Казахстану провів нараду казахською мовою. Це сталося вперше за двадцять шість з лишком років державної незалежності.

Напередодні, зустрічаючись з міністром інформації та комунікацій Дауреном Абаєвим, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив продовжити роботу щодо підвищення статусу казахської мови. Сайт глави держави наводить такі його слова: «Діяльність парламенту і уряду повинна здійснюватися державною мовою. У той же час не можна обмежувати права громадян в цьому питанні. Для цього є можливості синхронного перекладу».  До слова, сам президент бездоганно розмовляє рідною мовою.

Багата нафтою колишня радянська республіка з понад 18-мільйоним населенням, має дуже тісні торговельні зв’язки з Росією, але побоюється прагнення Москви зберегти політичний вплив у регіоні. Під час останнього перепису в 2009 році 62 відсотки мешканців країни сказали, що вільно володіють казахською мовою як усно так і письмово. Російська визнана у Казахстані офіційною мовою.

Перше засідання Уряду, проведене казахською мовою, транслювалося у прямому ефірі.

Світлина: Президент Нурсултан Назарбаєв у національному одязі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply