Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Катастрофічний спалах холери у Ємені

Автор:

|

Травень 15, 2017

|

Рубрика:

Катастрофічний спалах  холери у Ємені

У столиці держави Сані, яку наразі контролюють антиурядові сили, оголосили надзвичайних стан саме через значне розповсюдження холери. Про це розповідає 15 травня сайт «ВВС-Україна». Станом на вчора загальне число жертв становило 115 осіб. За експертними оцінками кількість заражених дуже значна – від 2,7 тисяч до 8,5 тисяч.

«Гуманітарна ситуація в Ємені – катастрофічна», – зазначив виконавчий директор «Червоного хреста» Домінік Стіллхарт. За його словами, епідемія вже охопила 14 з 22 регіонів країни. І загроза поширення не зменшується, адже холера передається через забруднену воду та їжу. Серед симптомів – гостра діарея і блювання. Перебіг хвороби тяжкий, і без лікування смерть може настати за лічені години. Близько 7,6 млн людей живуть на території, де немає доступу до чистої води.

Ситуацію ускладнює внутрішня війна, через яку знищено понад половину закладів охорони здоров’я. Постраждали близько 300 лікарень і поліклінік. Конфлікт у Ємені триває з вересня 2014 року. Країна поділена між шиїтськими повстанцями-хуситами, котрих підтримує Іран, та адміністрацією президента Абд-Раббу Мансура Хаді, яка базується в Адені. Його уряд підтримує коаліція на чолі зі Саудівською Аравією. У країні також доволі активне терористичне угруповання «Аль-Каїда». В ході конфлікту загинули понад 10 тисяч осіб.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply