Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Катар оголосив про вихід з ОПЕК

Автор:

|

Грудень 03, 2018

|

Рубрика:

Катар оголосив про вихід з ОПЕК

Державний міністр цієї країни з питань енергетики Саад бен Шаріда аль-Каабі у понеділок, 3 грудня, заявив на прес-конференції в Досі про намір вийти зі складу Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) з 1 січня 2019 року.

Це рішення міністр назвав  «технічним». Катар тепер зосередиться на видобутку природного газу. За словами Саада бен Шаріда аль-Каабі, до 2024 року країна має намір збільшити щорічний видобуток газу з 77 млн ​​тонн до 110 млн тонн. Катар є найбільшим в світі експортером зрідженого природного газу і займає 11-е місце серед членів ОПЕК з видобутку нафти.

Як відомо, у червні 2017 року Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет і Бахрейн розірвали дипломатичні відносини з Катаром і оголосили блокаду емірату, звинувативши його в підтримці тероризму. На адресу країни був висунутий перелік вимог з 13 пунктів. У тому числі – закриття телеканалу «Аль-Джазіра» і турецької військової бази, розрив дипломатичних відносин з Іраном і зупинка фінансування терористичних груп. У Досі вважають такі звинувачення необґрунтованими.

Світлина: Саад бен Шаріда аль-Каабі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply