Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Каталонці стали на захист Карлеса Пучдемона

Автор:

|

Березень 26, 2018

|

Рубрика:

Каталонці стали на захист Карлеса Пучдемона

Інтернет-видання «Deutsche Welle» повідомляє, що колишній очільник бунтівної іспанської провінції у понеділок, 26 березня, постане перед судом у федеральній землі Німеччини Шлезвіг-Гольштейн, де він був затриманий на автобані дорожньою поліцією після перетину кордону з Данією. Наразі йдеться про підтвердження особи заарештованого. Пізніше Вищий земельний суд буде вирішувати питання про видачу Карлеса Пучдемона Іспанії.

Тим часом у Каталонії гаряче відгукнулися на затримання лідера місцевих сепаратистів. У неділю тут відбулися масові акції протесту. На вулиці Барселони вийшли понад 50 тисяч осіб. Демонстранти почали закидати працівників правоохоронних органів усім, що потрапляло під руки. Поліцейські зробили кілька попереджувальних пострілів у повітря, проте це не подіяло. Як повідомляють в місцевій службі порятунку, постраждали 92 протестувальники та не менше 23 правоохоронців. ЗМІ вже твердять про пів десятка затриманих.

Нагадаємо, що уряд Іспанії торік на початку листопада розпустив каталонську адміністрацію і регіональний парламент. Приводом стало проведення референдуму про незалежність регіону та проголошення «суверенної Каталонської республіки». Згодом було  порушено справи проти низки каталонських політиків за заколот, розтрату бюджетних коштів та інші правопорушення.

Світлина АР.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply