Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Каталонія: успіх прихильників незалежності

Автор:

|

Грудень 22, 2017

|

Рубрика:

Каталонія: успіх прихильників незалежності

У п’ятницю, 22 грудня, стали відомими попередні підсумки дострокових виборів до парламенту Каталонії, які відбулися напередодні. Перевага прихильників відділення регіону від Іспанії є очевидною. Однак не беззаперечною.

Три партії, які виступають за незалежність Каталонії, отримають 70 з 135 місць у новому регіональному парламенті. Натомість лідером електоральних симпатій стала партія «Громадяни», яка виступає проти сепаратизму. Її представникам дістануться 37 депутатських мандатів, що аж на 12 більше, ніж було у розпущеному скликанні. Однак сформувати коаліційну більшість прихильникам подальшого перебування Каталонії в Іспанській державі не вдасться.

Втім, відправлений у відставку недавній очільник Каталонії Карлес Пучдемон вже назвав результати цих виборів «перемогою Каталонської Республіки над монархією» і заявив, що каталонці «відвоювали право бути почутими».

Оглядачі відзначають дуже високу активність виборців – майже 82 відсотки від їх загального числа взяли участь у голосуванні.

Нагадаємо, що дочасні вибори в парламент Каталонії призначили після того, як регіон оголосив про незалежність за підсумками місцевого референдуму. Мадрид назвав його незаконним і ввів в Каталонії пряме правління. Регіональний парламент розпустили, а місцевий уряд відправили у відставку. Відсторонений від влади Карлес Пучдемон поїхав до Бельгії, звідки вів виборчу кампанію.

Світлина AFP.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply