Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Каталонія обирає нового очільника

Автор:

|

Травень 11, 2018

|

Рубрика:

Каталонія обирає нового очільника

Інтернет-видання «Радіо Свобода» у п’ятницю, 11 травня, пише, що колишній глава уряду автономії Карлес Пучдемон, кандидатуру якого знову пропонували місцеві сепаратисти, взяв самовідвід. Він зараз перебуває у Німеччині, де розглядається питання про його екстрадицію. Влада Іспанії звинувачує Карлеса Пучдемона у заколоті.

Парламент Каталонії, а планом, обиратиме нового главу автономії у суботу, 12 травня. Прихильники незалежності запропонували на цю посаду Кіма Торру. Але ті, хто виступає за єдність Іспанії – проти цієї кандидатури. Як очікується, в суботу Кім Торра в першому турі голосування не буде обраний, проте другий тур у понеділок повинен принести йому перемогу: прихильники незалежності мають необхідну більшість у парламенті.

Каталонія зараз перебуває під прямим управлінням Мадриду. Воно було запроваджене після того, як торік восени був розпущений каталонський парламент, бо прийняв декларацію незалежності на підставі результатів визнаного іспанською владою незаконним референдуму. Нові вибори принесли успіх сепаратистам.

Світлина: Кім Торра.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply