Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Канада відзначає своє 150-річчя

Автор:

|

Липень 02, 2017

|

Рубрика:

Канада відзначає своє 150-річчя

Про святкові заходи з цієї нагоди розповідає у репортажі сайт ВВС. Видання нагадує, що у 1867 році Велика Британія надала своїй колишній колонії статус домініону – фактично незалежної держави у межах Британської імперії (нині Співдружності Націй), пов’язаного зі Сполученим Королівством спільним монархом. 1 липня, як День Канади, є головним державним святом країни. Але оскільки цього річ він припав на суботу, то для відзначення ювілею своєї Вітчизни канадці мають два вихідних. І грандіозне торжество, до якого готувалися ретельно і завчасно, відбувається у всіх містах і населених пунктах, на площах і навіть на подвір’ях. Загальне число учасників тільки в Оттаві та її околицях склало близько півмільйона осіб. А епіцентром свята став Парламентський пагорб столиці, де напередодні зібралося близько 25 тисяч осіб.

Програма включала виступи цирку «Дю Солей», Боно з групи U2, пілотажної групи Військово-повітряних сил Канади «Снігурі», урочисту церемонію прийняття в канадське громадянство групи іммігрантів і потужний феєрверк.

«Нас не турбує, де ви народилися, яку релігію ви сповідуєте і кого любите – ласкаво просимо в Канаду!» – сказав у короткій промові прем’єр Джастін Трюдо. А потім повторив її текст французькою – другою державною мовою Країни Кленового Листа. Він також віддав належне корінному населенню Канади і закликав усвідомити помилки, допущені щодо нього у минулому.

Британську корону на святах репрезентував принц Уельський. Спадкоємець престолу і його дружина герцогиня Корнуельська відкрили нову будівлю Музею історії Канади.

Святкування разом із заходами безпеки обійшлося приблизно в 500 мільйонів канадських доларів ($ 385 мільйонів).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply