Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Ірина Геращенко заявила про «обнімашки» Тоні Фріша із окупантами

Автор:

|

Квітень 06, 2019

|

Рубрика:

Ірина  Геращенко заявила про «обнімашки» Тоні Фріша із окупантами

Координатор ОБСЄ  Тоні Фріш відвідав окупований Донецьк, де зустрівся з чотирма заручниками-військовими, яких бойовики не звільняють більше чотирьох років попри зусилля української сторони. Українська сторона вказувала у списку з вимогою про відвідування 10 заручників, проте бойовики не допустили координатора ОБСЄ до всіх. Про це повідомила перший заступник Голови Верховної Ради, уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

“Також бойовики показали йому ще двох цивільних, незаконно утримуваних окупантами. За нашою попередньою інформацією, Фріш так і не зустрівся з іншими заручниками, на відвідинах яких українська сторона наполягала в Мінську, зокрема, й зі Станіславом Асєєвим (український журналіст і блогер, який з червня 2017 утримується бойовиками “ДНР” у Донецьку – ред. )».

Проте не це привернуло основну увагу до візиту Тоні Фріша в Донецьк.

“Ми змушені будемо у Мінську звернути увагу посла Фріша на те, щоб його зустрічі в окупованому РФ Донецьку носили не приватний характер, щоб він там представляв ОБСЄ, від якої ми чекаємо допомоги в деокупації Донбасу, а не “обнімашок”, – написала також Ірина  Геращенко своїй сторінці у Facebook. Таку позицію вона пояснила тим, що в мережі оприлюднені сюжети, в яких Фріш під час відвідування окупованих територій “тепло обнімаються” з представниками окупаційної влади.

“На російських і сепаратистських сайтах вийшли сюжети про відвідини послом Фрішем окупованих територій, в яких він тепло обнімається з представниками маріонеткової окупаційної «влади». Ці кадри вже викликали гостру емоційну реакцію і обурення колишніх заручників і родин заручників, як свого часу кадри теплих обіймів іншого представника СММ ОБСЄ з бойовиками, які привезли тіло вбитого українського солдата”, – зауважила перший заступник Голови ВР.

Вона підкреслила, що задекларована неупередженість представників ОБСЄ вимагає від них більш стриманої публічної поведінки стосовно незаконної “влади” Донбасу.

Водночас Геращенко наголосила, що українська сторона чекає від координаторів ОБСЄ розблокування питання комунікації із заручниками через телефонні дзвінки та листування, а також наполягає на відвідуванні “всіх заручників, які були заявлені в спису як обов’язкові”.

За словами Геращенко, українська сторона залишає за собою право на дзеркальні умови відвідин координатором ОБСЄ пенітенціарних закладів і дзеркальний дозвіл “зустрічей з людьми, заявленими в списках, запрошеними окупантами з РФ представниками ОРДЛО”.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply