Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

IRA бере відповідальність за розсилку вибухових пристроїв

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

IRA бере відповідальність за розсилку вибухових пристроїв

Новинне видання в Північній Ірландії 11 березня отримало зашифроване повідомлення, в якому говорилося, що Ірландська республіканська армія (IRA) бере відповідальність за розсилку вибухових пристроїв в транспортні вузли Лондона і університет Глазго на початку березня. Про це повідомила лондонська поліція. Антитерористичний підрозділ продовжує розслідування. Там уточнили, що і до цього думали про причетність ірландських сепаратистів: раніше ті були причетні до подібних розсилок вибухових пристроїв. У повідомленні вказувалося, що всього було розіслано п’ять пристроїв, проте поліція виявила лише чотири з них: три знайшли 5 березня в кореспонденції лондонських аеропортів Хітроу і Лондон-Сіті, а також вокзалу Ватерлоо, а ще один 6 березня – підозрілий пакет прийшов до університету Глазго . З них вибухнув лише перший, в офісі Хітроу, проте ніхто не постраждав.

Нині неіснуюча  IRA з’явилася в 1960-х роках, об’єднавши ірландських націоналістів, які виступали за повну незалежність Північної Ірландії від Великобританії. В ході своєї діяльності вони застосовували терористичні методи, один з найбільших терактів бойовики здійснили в 1998 році вже після  офіційного розпуску організації: тоді через вибух в північноірландському місті Ома загинуло близько 30 осіб, було поранено ще більше двохсот.

На даний момент у зв’язку з виходом Великобританії з Євросоюзу поновилися суперечки про кордон між Північною Ірландією і Республікою Ірландія. Передбачається, що до 2020 року Лондон і Брюссель підпишуть угоду про створення в Ірландії зони вільної торгівлі, до цього часу Великобританія залишиться в Митному союзі.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply