Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

І знову РФ втрутилася у вибори, цього разу на Мадагаскарі

Автор:

|

Квітень 08, 2019

|

Рубрика:

І знову РФ втрутилася у вибори, цього разу на Мадагаскарі
«Кандидат  всього народу Мадагаскару»

На початку березня 2018 року на Мадагаскар прибули російські політтехнологи під виглядом «туристів» і виділили гроші принаймні шести кандидатам у президенти країни, повідомляє «Бі-бі-сі». Два колишні кандидати розповіли про отримання грошей від російських «туристів». «Бі-бі-сі» зазначає, що транші розміром в кілька тисяч євро могли передавати готівкою, а натомість з кандидатами були укладені контракти. Ближче до дня голосування (7 листопада минулого року) підкуплені  кандидати повинні були підтримати креатуру росіян з найвищими шансами проходження до другого туру, повідомляє «Бі-бі-сі». Її співрозмовники розповіли, що подібні угоди «туристи» з Росії уклали не менше ніж з шістьма кандидатами з 36 осіб.

Один з них, пастор Андре Крістіан Мейлхол, розповів «Бі-бі-сі» про зустрічі з трьома громадянами Росії – піарником Романом Поздняковим, колишнім функціонером фінансової піраміди «МММ» Андрієм Крамарем і перекладачем Володимиром Бояришевим.

«Вони заплатили готівкою, в валізі. Вони ще внесли виборчу заставу за участь у президентських виборах. 12 тисяч євро – заставу, 5 тисяч євро – в валізі », – повідомив Мейхол. «Бі-бі-сі» уточнює, що після того, як опитування показали, що пастор не проходить до другого туру, росіяни зажадали від нього припинити кампанію, але він відмовився. Також «Бі-бі-сі» повідомляє, що росіяни брали участь в передвиборчій кампанії Жана Березікі – колишнього прем’єр-міністра Мадагаскару. Березіка розповів «Бі-бі-сі», що росіяни запропонували йому бюджет в 2 млн доларів, але в підсумку виділили йому «дуже невелику суму». «Бі-бі-сі» зазначає, що також «туристи» з Росії пропонували кандидатам агітаційні матеріали і організовували мітинги і зустрічі з виборцями.

На виборах в Мадагаскарі в підсумку переміг колишній глава держави Андрі Радзуеліна. Мейхол в розмові з «Бі-бі-сі» зазначив, що після першого туру виборів його російський охоронець Костянтин почав працювати на Радзуеліну. Березіка розповів «Бі-бі-сі», що росіяни стали вимагати від нього підтримати іншого кандидата, від чого він відмовився. Глава його передвиборного штабу заявив, що підтримувати пропонувалося  якраз переможця виборів, але інших доказів цього немає. Радзуеліна в розмові з «Бі-бі-сі» заявив, що «не є кандидатом від будь-якої країни», а лише «кандидатом  всього народу Мадагаскару».

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply