Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Гусінь, що поїдає пластик

Автор:

|

Квітень 25, 2017

|

Рубрика:

Гусінь, що поїдає пластик

Це відкриття важливе, перш за все, з огляду на проблеми переробки сміття. Адже якщо забруднення пластиком ґрунту і вод буде продовжуватися нинішніми темпами, то у перспективі нам загрожує екологічна катастрофа. Щороку в світі виготовляють 80 мільйонів тонн поліетилену, що є сировиною для тари та упакувань. А у природному середовищі цей матеріал розкладається впродовж сотень років.

Тепер з’явився шанс боротися з цим біологічним методом. Як повідомив 25 квітня сайт «ВВС-Україна», учені Кембриджського університету виявили, що личинки молі, які харчуються воском із бджолиних вуликів, цілком здатні переробляти пластик. Впродовж години один такий червячок може прогризти отвір у поліетиленовому пакеті.

«Гусінь стане точкою відліку. Нам потрібно розібратися у деталях. Ми сподіваємося надати технічне вирішення проблеми утилізації пластикових відходів», – розповів доктор Паоло Бомбеллі, біохімік Кембриджського університету й один із авторів дослідження. Він разом із колегою Федеріком Берточчіні вже запатентував відкриття. Зараз обоє працюють над прискоренням процесу переробляння пластмаси личинками. Найбільше їх цікавить хімічна речовина, яку гусені для цього використовують. На думку вчених, мікроби, що живуть у гусені всередині відіграють у цьому процесі значну роль.

Додамо, якщо вдасться збагнути цей процес, то людство зможе серйозно просунутися вперед у боротьбі із забрудненням навколишнього середовища.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply