Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Група «Першого грудня» про небезпеку популізму

Автор:

|

Серпень 31, 2016

|

Рубрика:

Група «Першого грудня» про небезпеку популізму

03_0831-1

Члени Ініціативної групи, створеної відомими інтелектуалами та громадськими діячами у 20-ту річницю референдуму за незалежність України, застерегли українських політиків від популізму, який, на їхню думку, став сьогодні реальною загрозою української державності. 31 серпня інформаційні агенції України розповідають про звернення групи «Першого грудня», прийняте з цього приводу. Причому ця загроза стосуються не лише України.

«Привид бродить по Європі – привид популізму, – сказано у зверненні, – На дріжджах політичного популізму ростуть рейтинги крайніх правих і крайніх лівих партій. Демократичні, ліберальні цінності піддаються серйозним випробуванням. Авторитарні режими збирають несподівані дивіденди. Попри свій арлекінський стиль популісти стали зазіхати на президентський статус навіть там, де демократична традиція здавалася непорушною». В устах моральних авторитетів нації ця пересторога лунає особливо грізно. Тим паче, що небезпека вже підтверджена підсумками кількох виборів та соціологічними дослідженнями. Що ж стосується дріжджів, то експерти вже давно твердять про їх кремлівське походження.

Говорячи про реальну загрозу українській державності, підписанти закликають остерігатися лукавих. І наголошують, що протиставити популізмові можна лише громадянську зрілість. «А зрілість передбачає відповідальність. За себе, необдурених. За своїх нащадків. За країну, в якій живеш і яка назавжди є твоєю батьківщиною».

Нагадаємо, що до складу Ініціативної групи «Першого грудня» входять В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак та Ігор Юхновський.

На світлині: один з учасників групи «Першого грудня» кардинал Любомир Гузар.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply