Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Гроші з України виводили в офшори через Австрію

Автор:

|

Лютий 21, 2019

|

Рубрика:

Гроші з України виводили в офшори через Австрію

Інтернет-видання «Deutsche Welle» (DW) у четвер, 21 лютого, розповідає про кримінальну справу за підозрою у відмиванні коштів через Meinl Bank. Її з 2016 року розслідує Антикорупційна прокуратура Австрії.

Йдеться про приватний австрійський банк середнього розміру, який спеціалізується, переважно, на управлінні активами та фондовому менеджменті. Як з’ясували журналісти DW, за кілька років справа набула чималих масштабів. Слідство ведеться проти 30 фізичних осіб і одного об’єднання. Імена підозрюваних не називають, однак відомо, що поміж них є громадяни України.

Зокрема, розслідується зникнення грошей з кореспондентських рахунків українських банків в Австрії. За даними Фонду гарантування вкладів, з рахунків у Meinl Bank за вказівкою власників чи топ-менеджменту банків-банкрутів було незаконно виведено в офшори у 2014-2015 роках значні суми грошей. Як правило, останньої миті перед введенням у проблемні банки тимчасової адміністрації. Таким чином фактично вкрадено гроші українських вкладників, більшість яких після банкрутства банків залишилися ні з чим.

Як повідомили DW у Фонді гарантування вкладів, протягом 2014-2015 років за допомогою з українських банків було виведено загалом $846 мільйонів доларів і 75 мільйонів євро ($85 мільйонів).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply