Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Громадяни Німеччини обирають владу

Автор:

|

Вересень 24, 2017

|

Рубрика:

Громадяни Німеччини обирають владу

У неділю, 24 вересня, тут відбуваються парламентські вибори. Право голосу мають 61,5 мільйона виборців. Ті з них, що прийдуть на дільниці, й визначать, які партії сформують новий склад Бундестагу.

За усіма прогнозами переможцем однозначно стане давнє політичне об’єднання Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС). Його лідером є чинний федеральний канцлер Анґела Меркель. Однак ніхто не ризикнув передбачити, що її політична сила набере більше половини голосів. Отож, знову доведеться створювати коаліцію з союзниками. Тут теж не варто очікувати несподіванок. Другою на цих виборах, найімовірніше, стане лівоцентристська Соціал-демократична партія (СДПН).

Тому основна інтрига цього разу пов’язана з боротьбою за третє місце. Шанси зайняти його мають: праві популісти з «Альтернативи для Німеччини», колишні комуністи, що об’єднані у Лівій партії, ліберали з Вільної демократичної партії і захисники довкілля з «Союзу-90» / «зелених». Якщо ХДС/ХСС і СДПН удвох створять велику коаліцію, то третя за числом отриманих депутатських місць партія стає основною опозиційною і отримує головні інструменти тиску на уряд. Лідерам опозиції також гарантоване головування у більшості постійних комітетів бундестагу, включаючи дуже важливий бюджетний.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply