Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Громадянка України у російському парламенті

Автор:

|

Січень 06, 2018

|

Рубрика:

Громадянка України у російському парламенті

Ця анекдотична ситуація привернула до себе увагу навіть провідних інформагенцій світу. У суботу, 6 січня, сайт «Радіо Свобода» нагадує читачам про таку собі Наталію Поклонську.

Колись вона прославилася як персонаж багатьох мемів та коментарів у Інтернеті. Свого часу працювала в органах прокуратури України на Кримському півострові. А після його анексії навесні 2014-го року, російська влада призначила скандально відому пані так званим «прокурором республіки Крим». Згодом її тихенько прибрали до Москви шляхом обрання депутатом Держдуми Росії.

Досить скоро про Наталію Поклонську забули. Аж раптом народний депутат України Сергій Лещенко заявив на телеканалі News One, що вона досі залишається громадянкою України. Правда, сама колишня «прокурорка» запевняє, що указ про позбавлення її українського громадянства підписав Віктор Янукович ще у березні 2014 року. Але тоді це з таким самим успіхом міг зробити будь-який волоцюга. Адже на той час Віктор Янукович вже був відсторонений від влади і обов’язки Президента України виконував Олександр Турчинов.

Єдиним авторитетним органом, який може дати з цього приводу офіційне роз’яснення, є Державна міграційна служба України. Туди й звернувся із запитом Сергій Лещенко. І отримав відповідь, що Наталія Поклонська як і раніше має українське громадянство. Бо потрібні формальні підстави для позбавлення, як це було, наприклад, з Міхеілом  Саакашвілі. Втім, йому легше, він колишній президент Грузії. Натомість Наталія Поклонська – депутат Держдуми Росії. Чинний, однак нелегітимний. Бо закон забороняє особам з подвійним громадянством обиратися до російського парламенту.

Цікаво, як у Москві будуть з цього анекдоту викручуватися?

Світлина: Наталія Поклонська у часи свого «прокурорства».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply