Новини для українців всього свту

Wednesday, Mar. 3, 2021

Греція хоче від Німеччини 320 млрд євро репарацій за дві світові війни

Автор:

|

Червень 04, 2019

|

Рубрика:

Греція хоче від Німеччини 320 млрд євро репарацій за дві світові війни

Посол Греції в Німеччині передав в німецьке МЗС ноту з закликом до німецької держави почати переговори про репарації за Першу і Другу світові війни, оцінені приблизно в 320 мільярдів євро. Про це повідомляється на офіційному сайті грецького МЗС 4 червня.
 У повідомленні сказано, що грецький народ, для якого йдеться як про моральне, так і матеріальне питання, вимагає у ФРН відшкодування за страждання жертв і нащадків жертв німецької окупації, повернення окупаційної позики і повернення нелегально вивезених археологічних та інших культурних цінностей.

Вимагати репарацій у Німеччини парламент Греції вирішив на засіданні 17 квітня. У резолюції, прийнятій в той день, збитки, нанесені за час Другої світової війни, оцінюються у 309,5 мільярда євро, а шкода від дій німців в Першу світову – в 9,2 мільярда євро.

У січні 2019 року канцлер Німеччини Ангела Меркель на зустрічі з президентом Грецької Республіки Прокопісом Павлопулосом визнала відповідальність своєї держави за злочини, вчинені Третім рейхом, проте не згадала про репарації.

У роки Другої світової війни Греція була окупована нацистами. Вони управляли ключовими регіонами країни, а частину другорядних територій передали в управління Італії та Болгарії. За період з 1941 по 1944 рік кілька десятків тисяч греків загинули від голоду і репресій, економіка країни була зруйнована. Всього жертвами Другої світової війни стали майже 20 відсотків населення Греції.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply