Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Гонконг: інавгурація на тлі протестів

Автор:

|

Липень 01, 2017

|

Рубрика:

Гонконг: інавгурація на тлі протестів

Він перестав бути британською колонією і повернувся у володіння Китаю, ставши його особливим адміністративним районом, у 1997 році. Однак під час урочистих заходів з нагоди 20-річчя цієї події демонстранти вигукували: «Геть однопартійну диктатуру!», повідомляють 1 липня провідні інформагенції світу.

У святкуванні бере участь голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін. З його участю у суботу, 1 липня, відбулася також інавгурація нового глави адміністрації. 59-річна Керрі Лам стала першою жінкою в історії, яка зайняла цю посаду. Вона пообіцяла підтримувати політику «одна країна – дві системи», відстоювати верховенство закону і розвивати відносини з материковим Китаєм.

Та водночас з урочистостями на мітинг проти Керрі Лам вийшли сотні демократичних активістів. Їм протистояли пропекінськи налаштовані демонстранти і поліція. Між сторонами відбулося кілька сутичок. Є затримані. Протестувальників не влаштовує процес виборів глави адміністрації, вони вважають, що триває поступовий процес поглинання Гонконгу материковим Китаєм.

У 2014 році тут відбулися найбільші за останні роки демонстрації. До 80 тисяч осіб вимагали відставки уряду і права самостійно обирати місцеву владу. Ці протести відомі як «революція парасольок», оскільки її учасники виходили на вулиці з парасольками, захищаючись ними від використовуваних поліцією аерозольних газів.

Світлина Reuters: Керрі Лам і Сі Цзиньпін.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply