Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Гірка доля мешканців Афріну

Автор:

|

Серпень 02, 2018

|

Рубрика:

Гірка доля мешканців Афріну

Міжнародна організація Amnesty International (AI) оприлюднила у четвер, 2 серпня, результати дослідження ситуації у цьому сирійському місті. У тесті стверджується, що турецька армія і загони сирійської опозиції, підтримувані Туреччиною, несуть відповідальність за тяжкі порушення прав людини.

Зокрема, збройні сили Туреччини і їх прихильників звинувачено у мародерстві, довільних арештах, тортурах і насильницькому зникненні мирних жителів у регіоні, де колись переважало курдське населення. Правда, AI уточнює, що  відповідальність за злочини, в основному, несуть безпосередньо сирійські угруповання, які отримували озброєння й амуніцію від Туреччини. Деякі загони бойовиків розташовувалися у школах і таким чином заважали навчанню тисяч дітей.

У січні Туреччина почала військову операцію з кодовою назвою «Оливкова гілка» проти курдських воєнізованих формувань, відомих як «Загони народної самооборони» (YPG). Анкара вважає їх сирійським відгалуженням Курдської робітничої партії, визнаної в Туреччині терористичною організацією. У березні Туреччина встановила контроль над Афріном. Відтак, десятки тисяч людей змушені були втікати. І тому числі й представники релігійних меншин регіону.

Архівна світлина: турецькі солдати в Афріні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply