Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Хіджаби стають зайвими у мусульманській країні

Автор:

|

Липень 11, 2017

|

Рубрика:

Хіджаби стають зайвими у мусульманській країні

Цей традиційний жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого – приховати фігуру, обриси тіла жінки, у Європі сприймають щораз більш упереджено. Але тепер заклик відмовитися від них та ще від деяких подібних атрибутів пролунав у переважно мусульманському Таджикистані.

Президент країни Емомалі Рахмон 11 липня заявив, що хіджаби і чорні сукні для жінок не відповідають традиціям Таджикистану і що борода в чоловіків не обов’язково є віддзеркаленням релігійності. Глава держави закликав «любити Бога своїми серцями», не прагнучи показати це через зовнішні ознаки. На його думку, громадяни повинні зберігати те, що він назвав «справжньою культурою таджиків», і чинити опір «чужоземним культурам і традиціям», які пропагують в Інтернеті.

До слова, у Таджикистані уряд намагається посилити світські принципи. Зокрема, тут заборонені мусульманські хустки для школярок, а кілька тисяч студентів за останні місяці змусили повернутися додому з ісламських закордонних шкіл. Це відбувається на тлі повідомлень про те, що багато громадян Таджикистану приєднуються до екстремістського угруповання «Ісламська держава» в Іраку і Сирії.

Світлина: президент Емомалі Рахмон.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply