Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

«Херсонеські» апетити Російської церкви

Автор:

|

Січень 23, 2017

|

Рубрика:

«Херсонеські» апетити Російської церкви

0123___07-1

Сімферопольська і Кримська єпархія Російської православної церкви (РПЦ) скерувала у Федеральне агентство з управління державним майном Росії заявку з проханням передати їм в безоплатне користування 24 об’єкти музею-заповідника «Херсонес Таврійський». Про це повідомляє сайт «ВВС» 23 січня, зауважуючи, що прохання було відхилене з технічних причин. Московські «батюшки» не зібрали повного комплекту документів, передбачених для таких випадків. Тобто питання про те, як може український музей стати власністю російської церковників не виникало.

Директор заповідника Світлана Мельникова не на жарт стурбована, Адже в будинках, на які претендує Сімферопольська єпархія, знаходяться експозиційні площі, сховища, реставраційні майстерні.

У серпні 2015 року президент Володимир Путін підписав розпорядження про внесення «Херсонеса Таврійського» до переліку особливо цінних об’єктів культурної спадщини Росії, анітрохи не зважаючи на те, що це аж ніяк не російська спадщина. Якщо вже на те пішло, то у червні 2013 року ця унікальна історична пам’ятка була занесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. І жодна авторитетна міжнародна організація не визнає Херсонеський музей російським, бо Крим і Севастополь є анексованою в України територією.

About Author

news

  • Valentin Volunteer

    Сімферопольська і Кримська єпархія Російської православної церкви (РПЦ) …
    В Криму – немає ніякої РПЦ! Бо Крим це – (на мою думку) Україна, тут навіть продовжує свою діяльність : “Українська Православна Церква МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ” -УПЦ МП! А тепер робіть висновки…