Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Хакери взяли участь у латвійських виборах

Автор:

|

Жовтень 06, 2018

|

Рубрика:

Хакери взяли участь у латвійських виборах

У суботу, 6 жовтня, зловмисники зламали соціальну мережу draugiem.lv. На головній сторінці кіберзлочинці розмістили фотографію Володимира Путіна і його цитату, в якій фігурували словосполучення «русскій мір» і заклики «частіше вживати» цей вислів.

Напису на сайті передувало звернення: «Товариші латиші, це стосується вас. Кордон Росії ніде не закінчується!» При заходженні на сторінку починав грати російський гімн. При цьому знімки у підкладці сайту змінювалися: зображення російського прапора, так званих «зелених чоловічків» і бронетанкової техніки на Красній площі у Москві.

Представник Draugiem Group, що відповідає за роботу цієї латвійської соцмережі, Яніс Палкавніекс підтвердив факт кібератаки. На кілька годин діяльність порталу була припинена. Згодом її відновили. Число зареєстрованих користувачів мережі draugiem.lv перевищує 914 тисячі. Це при тому що загалом населення Латвії становить 1,9 мільйона осіб.

Що найцікавіше, кібератаку хакери здійснили у день проведення в Латвії парламентських виборів. Головна їх інтрига – чи увійде опозиційна Соціал-демократична партія «Згода», що відстоює інтереси російськомовної частини населення, у майбутню правлячу коаліцію.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply