Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

ФСБ підміняє собою міжнародне право

Автор:

|

Грудень 08, 2018

|

Рубрика:

ФСБ підміняє собою міжнародне право

Начальник Слідчого управління російської Федеральної служби безпеки (ФСБ) Михайло Шишов заявив у суботу, 8 грудня, що затримані у Керченській протоці українські моряки не можуть вважатися військовополоненими, «оскільки Росія і Україна не знаходяться в стані збройного конфлікту або війни». При цьому він зробив посилання на Женевську конвенцію 1949 року і оголосив, що українців звинувачують у скоєнні кримінального злочину через, як сказано, «незаконне перетинання держкордону».

Натомість адвокат Микола Полозов в інтерв’ю радіо «Свобода» наголосив, що моряки, які перебувають в статусі військовослужбовців, насправді є військовополоненими. «Вважає так Росія або не вважає, це залежить не від позиції влади РФ, а від безпосереднього застосування норм міжнародного права», – пояснив  відомий юрист. До слова, Микола Полозов зараз здійснює захист одного з полонених моряків і є координатором формування команди адвокатів, які будуть захищати українців у межах російської юрисдикції.

Нагадаємо, що 25 листопада росіяни на підході до Керченської протоки обстріляли і захопили три українських судна. При цьому затримали 24-х військовослужбовців, які на них перебували.

Світлина: захоплені українські кораблі у порту Керчі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply