Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 4, 2021

Freedom House про колір Криму на мапі

Автор:

|

Серпень 28, 2017

|

Рубрика:

Freedom House про колір Криму на мапі

Скандал, який розгорівся з цього приводу, таки не має підстав. Нагадаємо, що правозахисна організація Freedom House, ілюструючи проект «Свобода у світі – 2017», позначила Крим на мапі світу іншим кольором, ніж материкову Україну. Низка українських і російських ЗМІ поспішили повідомити, що таким чином анексований півострів зображений у складі Росії.

28 серпня координатор Freedom House в Україні Зорян Кісь дав коментар сайту «Крим.Реаліі», у якому так пояснив непорозуміння: «Це не політична карта, а карта рівня свободи і демократії. Позиція Freedom House чітка і не зміниться: Крим – це Україна. Тут не може бути жодної дискусії… Де-факто Крим знаходиться під контролем Росії, там діють російські закони, працюють так звані силові органи Росії. На цей факт не потрібно закривати очі. Тому ми оцінили Крим окремо від решти території України, але й окремо від Росії».

Пояснено достатньо чітко. Врешті дивно, як такий скандал взагалі міг виникнути без чиєїсь злої волі. Вочевидь її виявили кремлівські пропагандисти. Адже оприлюднена мапа є інформаційною графікою. На ній території позначено відповідно до визначеного експертами рівня дотримання прав і свобод людини. Зелений означає вільні країни та окремі зони, жовтий – частково вільні, а фіолетовий – ті, де про волю говорити не доводиться. Зрозуміло, що окупований Росією Крим аж ніяк не можна вважати частково вільним. А щоб не виникало зайвих запитань, український півострів на мапі відділено пунктирною лінією кордону від російської території.

Тому дивно, як можна було розцінили це як неповагу до територіальної цілісності України. Адже сусідня Молдова теж позначено жовтим кольором, однак нікому не спало на думку заявити, що таким чином Freedom House позбавила її державного суверенітету й віднесла до України, залишивши Росії невизнане Придністров’я!

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply