Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Французи кажуть «Годі!» антисемітизму

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Французи кажуть «Годі!» антисемітизму

Інтернет-видання ВВС у середу, 20 лютого, розповідає про низку масових акцій, що прокотилися по усій Франції. Загалом відбулося близько 70 демонстрацій протесту проти антисемітизму, у яких взяли участь тисячі людей.

Маніфестанти вийшли на вулиці Парижа, Марселя, Нанта, Бордо та інших міст країни під гаслом «Годі!». До акцій приєдналися політики лівих і правих партій, в тому числі й колишні президенти Франсуа Олланд та Ніколя Саркозі.

Демонстрації стали відповіддю на те, що у Франції в останні місяці помітно зростає число проявів антисемітизму. Лише за останній тиждень невідомі намалювали свастику на портреті французького політика Сімони Вейль, яка пережила Голокост, написали фарбою слово «євреї» по-німецьки на вітрині магазину, що належить євреям, а також зрубали дерево, посаджене в пам’ять про молодого єврея, замученого до смерті антисемітської бандою. У вівторок Президент Франції Емманюель Макрон відвідав єврейське кладовище на сході Франції, де майже 100 надгробків були спаплюжені нацистською символікою. «Ті, хто це зробив, не гідні бути громадянами Французької республіки і будуть покарані», – заявив глава держави.

Єврейська громада Франції найбільша у Європі. Вона становить, як мінімум, 550 тисяч осіб.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply