Новини для українців всього свту

Tuesday, Apr. 13, 2021

Французькі вибори обійшлися без сюрпризів

Автор:

|

Квітень 24, 2017

|

Рубрика:

Французькі вибори обійшлися без сюрпризів

Як і передбачали соціологи, внаслідок вчорашнього голосування до другого раунду президентських виборів вийшли лідер незалежного руху «Вперед!» Емманюель Макрон і очільниця правопопулістського «Національного фронту» Марін Ле Пен.

24 квітня інтернет-видання світу оприлюднили попередні підсумки. Перша четвірка розташувалася доволі щільно. Емманюель Макрон набрав 23,86 відсотка голосів, Марін Ле Пен – 21,43, кандидат від партії «Республіканці» Франсуа Фійон – 19,94 і ультралівий Жан-Люк Меланшон – 19,62. Кандидати, що програли, переважно, закликають у другому турі голосувати за Емманюеля Макрона. Сам він уже заявив, що своїм вибором французи висловились за «оновлення». Адже під час передвиборчої кампанії, у разі перемоги, обіцяв привести в уряд «нові обличчя».

У штабі націоналістів після оголошення даних екзитполів теж панував святковий настрій. Марін Ле Пен подякувала «справжнім патріотам» і наголосила, що «прийшов час звільнити французький народ від зарозумілої еліти». Жан-Люк Меланшон наразі мовчить і пропонує дочекатися остаточного підрахунку голосів. А Франсуа Фійон вже визнав свою поразку і заявив, що в другому раунді голосуватиме за Емманюеля Макрона. Своє рішення аргументував так: «Екстремізм може принести Франції тільки нещастя і розкол. Тому немає іншого вибору, крім як проголосувати проти «Національного фронту».

До слова, українці зацікавлені в тому, щоб Марін Ле Пен зазнала поразки, оскільки вона зарекомендувала себе як відверто пропутінський політик та називає Крим «російським». І загалом у європейських країнах привітали вихід проєвропейського кандидата Еммануеля Макрона до другого туру. Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель зазначив, що лідер руху «Вперед!» був єдиним з кандидатів, що не вдавався до антиєвропейської риторики.

Другий тур виборів президента Франції відбудеться 7 травня. Згідно з прогнозами соціологів, Еммануеля Макрона очікує впевнена перемога з показником у 60 – 65 відсотків

Світлини: AFP i DW.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply