Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Французькі претензії до італійського віце-прем’єра

Автор:

|

Лютий 08, 2019

|

Рубрика:

Французькі претензії до італійського віце-прем’єра

Про них у п’ятницю, 8 лютого, розповідає інтернет-видання «Deutsche Welle». Конфлікт зайшов уже настільки далеко, що Франція відкликала для консультацій свого посла. Приводом стала зустріч віце-прем’єра Італії Луїджі ді Майо з активістами руху «жовтих жилетів», протести яких вже тривалий час дошкуляють і французькій владі, і пересічним громадянам. Париж вважає такі дії Риму «неприйнятною провокацією».

Пан Луїджі ді Майо 5 лютого зустрівся з активістами «жовтих жилетів», а раніше, у січні, вже висловлював солідарність з ними. Представник зовнішньополітичного відомства Франції закликав італійського віце-прем’єра «стежити за тим, щоб своїм неодноразовим втручанням не підірвати двосторонні відносини».

Своєю чергою міністр закордонних справ Італії Енцо Моаверо-Міланезі особливо наголосив на «тісній дружбі» двох народів. Він також висловив сподівання, що  різні точки зору і дискусії напередодні виборів до Європарламенту «не стануть тягарем для міцних відносин» між Римом і Парижем.

Масові протести «жовтих жилетів» почалися у Франції в листопаді 2018 року. Спочатку вони стосувалися наміру запровадити податок, здатний призвести до зростання цін на автомобільне пальне, а також вимагали підвищення мінімальної зарплатні. Після того як уряд пішов на низку поступок, демонстранти стали протестувати в цілому проти реформ уряду і Президента Емманюеля Макрона.

Світлина: Посольство Франції в Римі.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply