Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Франція: вагома перемога президентської партії

Автор:

|

Червень 19, 2017

|

Рубрика:

Франція: вагома перемога президентської партії

Уряд країни під керівництвом Едуара Філіпа протягом понеділка, 19 червня, піде у так звану технічну відставку. Формально ця процедура не прописана у законодавстві. Однак стали відомими підсумки вчорашнього другого туру парламентських виборів. Отож, і виконавча гілка влади повинна бути переформатованою. Втім, найімовірніше, новий кабінет міністрів зазнає мінімальних змін.

Хоча на час оприлюднення цих нотаток остаточно усі бюлетені ще не підраховано, центристська партія президента Франції Емманюеля Макрона «Республіко, вперед!» однозначно здобуває більшість в нижній палаті парламенту. Вже можна твердити, що разом із своїми союзниками вона отримає 351 місце в Національних зборах, загальна чисельність яких – 577 депутатів. Таким чином отримано стійку більшість, що дозволить втілювати політику новообраного президента.

Що стосується опонентів, то у «республіканців» буде 113 місць в парламенті. Соціалістична партія, якій раніше належала більшість, мусить задовольнитися скромним числом мандатів – 29 . У крайніх лівих (рух «Нескорена Франція» і комуністи) – близько  30 місць. І нарешті максимум 8 депутатів пройшли від «Національного фронту» Марін Ле Пен.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply