Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Фонд Джорджа Сороса покидає Угорщину

Автор:

|

Травень 15, 2018

|

Рубрика:

Фонд Джорджа Сороса покидає Угорщину

Про це офіційно оголошено у вівторок, 15 травня – фонд «Відкрите суспільство» починає переїзд з Будапешта у Берлін. Причиною названа «усе більш репресивна політична і юридична атмосфера» в Угорщині. Це пов’язують з черговою перемогою на виборах партії прем’єр-міністра Віктора Орбана, який є жорстким опонентом американського філантропа Джорджа Сороса і критиком фінансованих ним структур.

Про переїзд оголошено практично одразу після того, як влада Угорщини підтвердила наміри прийняти закон, спрямований на обмеження діяльності неурядових організацій. В Угорщині його навіть називають законом «Стоп Сорос». Віктор Орбан неодноразово звинувачував уродженця Угорщини Джорджа Сороса у втручанні в угорську політику, фінансування ліберальної опозиції і допомоги мігрантам. У заяві фонду «Відкрите суспільство» сказано, що уряд Угорщини піддає репресіям громадянське суспільство заради політичних вигод.

За підсумками недавніх виборів партія Віктора Орбана «Фідер» отримала конституційну більшість у парламенті. Вступаючи на посаду прем’єра її лідер заявив, що «епоха ліберальної демократії» в Угорщині дійшла до кінця, і держава буде будуватися на принципах «християнської демократії XXI століття». Опоненти Віктора Орбана, в тому числі й Джордж Сорос, твердять про переслідування в країні незалежних засобів масової інформації, неурядових організацій та розпалювання ненависті до мігрантів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply