Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Фінські вчені придумали, як знищити стійкість бактерій до антибіотиків

Автор:

|

Квітень 12, 2019

|

Рубрика:

Фінські вчені придумали, як знищити стійкість бактерій до антибіотиків

Дослідникам з Університету Ювяскюля вдалося знайти спосіб приборкати швидко зростаючу стійкість бактерій до антибіотиків. Про це 12 квітня повідомляє Yle. За словами професора Матті  Яласвуорі, бактерії можуть бути резистентні до антибіотиків не тільки при тривалому прийомі ліків, але і тому, що вони здатні передавати гени. Так, перенесенням генів обумовлена, наприклад, стійкість Escherichia coli і Klebsiella pneumoniae, які викликають важкі інфекції в лікарнях.

Вчені змогли використати зброю мікроорганізмів проти них самих. Вони домоглися того, щоб бактерії поширювали генний елемент CRISPR, який є частиною їх імунного захисту. Елементи CRISPR можуть передаватися нешкідливим бактеріям, що дозволяє поширити його, наприклад, в кишечник людини. А там він буде розпізнавати і знищувати ген резистентності до антибіотиків.

За статистикою, щонайменше 700 тисяч осіб на рік помирають від інфекцій, викликаних стійкими до антибіотиків бактеріями. Дослідження з переносу генів є настільки важливими, що група вчених з Університету Ювяскюля отримала грант на дослідження з перенесення генів від Фонду Джейн і Аатоса Ерко в розмірі 255 тисяч євро.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply