Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Фільм «Донбас» переміг на кінофестивалі в Іспанії

Автор:

|

Листопад 18, 2018

|

Рубрика:

Фільм «Донбас» переміг на кінофестивалі в Іспанії

Інтернет-видання «Дзеркало тижня» повідомляє у неділю, 18  листопада, що в іспанському місті Севільї завершився 15-й міжнародний кінофестиваль, на якому визнано кращим фільм українського режисера Сергія Лозниці «Донбас».

Ця стрічка була вперше показана у рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю і була відзначена премією за режисуру. Північноамериканська прем’єра кіно-драми відбулася на Міжнародному кінофестивалі в Торонто в секції Contemporary World Cinema. У жовтні фільм удостоївся премії “КІНОКОЛО”, яка щорічно вручається від імені спільноти кінокритиків України, за кращий фільм і режисуру.

«Донбас» створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним з переможців Восьмого конкурсного відбору Державної агенції України з питань кіно. Критики характеризують цю стрічку як моторошнуватий неогоголівський гротеск про наше XXI століття, про його мертві душі й божевільні одруження, вічних наречених і приречених женихів. У тій самій сірій зоні, на Сході України, в координатах фейкових республік. Ця важка й некомфортна картина розповідає про свою-чужу землю, випалену, як людська душа.

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply